چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400
اخبار و اطلاعیه ها


فراخوان فصل نخست نمایشگاه آثار هنری رویداد فرهنگی- هنری "باغ و گلستانم آرزوست"

به مناسبت روز ملی گل و گیاه 25 خرداد، فصل نخست رویداد فرهنگی هنری باغ و گلستانم آرزوست در تاریخ 20 الی 30 خرداد ماه 1400 برگزار می گردد. هنرمندان می توانند اثار هنری خود را از قبیل نگارگری، طراحی، نقاشی، سفال، خوشنویسی و غیره تا 8 خرداد 1400 ارسال نمایند.

فراخوان فصل نخست نمایشگاه آثار هنری رویداد فرهنگی- هنری "باغ و گلستانم آرزوست"
(آگاهینامه شماره 1 – 12/12/1399)

انجمن عمارات محروسه ایران با حمایت مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک و شهرداری منطقه 12 (قلب طهران)، در نظر دارد نخستین نمایشگاه دوره ای سالیانه آثار هنری با موضوع گلها وگیاهان بومی ایران را به مناسبت روز ملی گل و گیاه (25 خرداد) از تاریخ 20 تا 30 خردادماه 1400 برگزار کند.

این رویداد که در هردوره، به یکی از مناطق مختلف ایران فرهنگی تعلّق خواهد گرفت و در فصل نخست به گلها، گیاهان و آثار بومی بافت تاریخی طهران می پردازد، دارای برنامه های جانبی با همکاری دیگر تشکّل های هنری، تخصّصی و حرفه ای مرتبط با گل و گیاه است.

رویداد فرهنگی - هنری "باغ و گلستانم آرزوست" دارای رویکرد پژوهش محور و کاربردی با تکیه بر فعالیتهای مستقل مردمی، غیر انتفاعی عام المنفعه، عاشقانه و مسئولانه عموم جامعه (مخصوصا اشخاص متخصص و فرهیخته علمی، فرهنگی و هنری) در راستای پاسداشت و حراست از هنر، فولکلور و تنوع فرهنگی / زیستی و هویت سنتهای محلی و بومی نواحی مختلف ایران فرهنگی (ایرانشهر) است.

اهداف رویداد عبارت است از:
- احیای گلها و گیاهان ایرانی در عمارتهای تاریخی
- به کارگیری فرهنگ و هنر در پیوند گلها و گیاهان ایرانی با عمارتهای تاریخی
- بازآفرینی جایگاه، نقش و ارزش جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و هنری گلها و گیاهان بومی و محلی ایران

از علاقه مندان حضور و مشارکت در این نمایشگاه دعوت می شود، ضمن مراجعه به پوستر فراخوان، جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط خلق آثار و چگونگی مشارکت داوطلبانه، از طریق راه های ارتباطی ذکر شده، آگاهی بیشتر کسب نمایند.

برگزارکننده: انجمن عمارات محروسه ایران
مدیر رویداد: حامد دریایی فرد جهرمی / مدیر هنری و اجرایی نمایشگاه: تینا نجف کنی
تمام حقوق مادی و معنوی این رویداد، برای "انجمن عمارات محروسه ایران" محفوظ می باشد.
عاشقانه، در رویدادهای فرهنگی- هنری، ما را در پاسداری از داشته های فرهنگی ایران همیاری کنید >>>

 

هنرمندان می توانند اثار هنری خود را از قبیل نگارگری، طراحی، نقاشی، سفال، خوشنویسی، نقاشی روی پارچه، سفال، آینه، شیشه، سنگ، چوب، سیاه قلم و سایر هنرهای مرتبط  تا تاریخ 8 خرداد 1400 ارسال نمایند.  

شماره تلفن تماس و واتس آپ: 09359737742

ایمیل: PersiaPMA@gmail.com