چهارشنبه 22 اردیبهشت 1400
اخبار و اطلاعیه ها


پیام نورزوی رئیس انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران

سالی سخت با فراز و نشیب های زیاد سپری شد و اینک بهار، زمان روییدن، بالیدن و آغازی دیگر با پایان قرن فرا رسید. چه خوش است که آغاز سال و قرن جدید با گل، زیبایی، امید و نشاط رقم خورد و شادی و سلامتی و عطر خوش زندگی، جایگزین غم ها و سختیهای سال گذشته گردد.

 بنام خداوند بخشنده و مهربان
سالی سخت با فراز و نشیب های زیاد سپری شد و اینک بهار، زمان روییدن، بالیدن و آغازی دیگر با پایان قرن فرا رسید. چه خوش است که آغاز سال و قرن جدید با گل، زیبایی، امید و نشاط رقم خورد و شادی و سلامتی و عطر خوش زندگی، جایگزین غم ها و سختیهای سال گذشته گردد. در سالی که گذشت انجمن علمی گل و گیاهان زینتی فعالیت های ارزشمندی را با همراهی شما عزیزان به انجام رساند. مهمترین فعالیت انجمن، برگزاری سومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی بود که با مشارکت دانشگاه اهواز و پژوهشکده گل و گیاهان زینتی، بصورت مجازی برگزار گردید. برگزاری موفق این همایش،بازتاب بسیار گسترده ای در محافل گل و گیاهان زینتی کشور ایجاد نمود. از نکات مثبت این کنگره، مشارکت بخش تولید و اتحادیه گل و گیاهان زینتی کشور در برگزاری و مدیریت پنل تخصصی تولید بود که منجر به نتایج ارزنده متعددی گردید. سخنرانی های داخلی و خارجی، بسیار جذاب و آموزنده بودند و بهمین خاطر انجمن در نظر دارد تا روند سخنرانی های مجازی را ادامه داده و در سال آینده در هر ماه حداقل یک وبینار تخصصی توسط سخنرانان مدعو داخلی و یا خارجی برگزار نماید. هر چند شرایط پاندمی کرونا باعث مسایل بسیار زیادی گردید اما فرصت بهره گیری از وبینارها و سخنرانی های مجازی را فراهم نمود و امیدواریم با عبور از بحران کرونا همچنان روند برگزاری وبینارها ادامه یابد.
در همین راستا انجمن درنظر دارد تا دوره های مجازی کاربردی گل و گیاهان زینتی را با مشارکت شرکتهای بین المللی در سال آتی برنامه ریزی نماید. همچنین انجمن با پیگیری مصوبات قطعنامه پایانی کنگره، تلاش خواهد کرد تا به دستاوردهای خوبی در سال جدید نایل گردد.
در پایان بر خود لازم می دانم ازهمراهی اعضای هیات موسس، هیات مدیره، بازرسان، دبیرخانه و همه اعضای انجمن در سالی که گذشت قدردانی نمایم.
با تبریک سال نو، سالی سرشار از سلامتی و موفقیت را برای شما عزیزان ازدرگاه خداوند بزرگ آرزومندم.
بهاری داری از وی برخور امروز                 که هر فصلی نخواهد بود نوروز (نظامی)

پژمان آزادی
رئیس انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران