چهارشنبه 14 خرداد 1399
اخبار و اطلاعیه ها


حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی در دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل گیاهان زینتی

وزیر محترم جهاد کشاورزی در دومین روز از برگزاری و مراسم اختتامیه دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل گیاهان زینتی حضور داشتند.

 وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان مرکزی از پژوهشکده گل و گیاهان زینتی شهرستان محلات بازدید و در دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی محلات شرکت کرد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در این کنگره ضمن قدردانی از تولید کنندگان بخش کشاورزی محلات عنوان داشت: شهرستان محلات در زمینه تولید گل و گیاهان زینتی در جهان مشهور می باشد و دهکده گل و گیاه این شهرستان یکی از افتخارات کشور در زمینه تولید و صادرات محسوب می گردد.
وزیر جهاد کشاورزی توسعه گلخانه ها در کشور را از طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در تولید سبزیجات حدود ۹۰ درصد کاهش مصرف آب را داشتیم و توانسته ایم افزایش بهره وری را در استفاده از تولیدات گلخانه ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در ۶ماهه اول امسال در تولیدات گلخانه ای نزدیک به هزارو ۴۰۰ هکتار به بهره برداری رسید که با توجه به حمایت های صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال دو هزار و ۵۰۰ هکتار را به بهره برداری برسانیم و شاهد رشد هر چه بیشتر در بخش تولیدات گلخانه ای باشیم.