دوشنبه 8 خرداد 1402

افسانه عشق در گلها در باغ کوکنهف در سال 2018

دکتر لیلا سمیعی عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد

شصت و نهمین دوره بازگشایی باغ کوکنهف (Keukenhof) در 20 مارس 2018 ( 29 اسفند ماه) آغاز شد.کوکنهف یکی از بزرگترین باغ های گل در دنیا می باشد که در شهر Lisse در هلند واقع شده است. موضوع سال 2018 باغ کوکنهف افسانه عشق در گلها می باشد. پارک کوکنهف دارای تعداد زیادی گلهای پیازی زودگلدهنده می باشد. این پارک تاریخی بهاره در سال 1857 در میانه یک عصر رومانتیک به عنوان باغ گل ها برای قلعه کوکنهف طراحی شد.
کوکنهف مکانی برای لذت بردن از میلیون ها گل لاله و دیگر گیاهان پیازی در فصل بهار می باشد. سالانه حدود 7 میلیون پیاز گل در پارک کاشته می شود که سطحی معادل 32 هکتار را در بر گرفته است. در داخل باغ بیشتر از 500 رقم گل لاله به نمایش گذاشته شده است. در سال 2018، 50 هزار پیاز لاله به صورت موزاییک کاشته شده اند تا یک منظره روماتیک از گلها را ارائه نمایند. این گیاهان در دو لایه کشت شده اند تا دوره گلدهی طولانی تری داشته باشند.
امسال به مناسبت تم سال 2018 این باغ، گلهایی که در یکی از ساختمانهای این باغ با نام Oranje Nassau به نمایش درآمده اند، تماما به افسانه عشق اختصاص دارند. در ساختمان Beatrix باغ نیز ارقام مختلف گلهای ارکیده و آنتوریوم به نمایش درآمده اند.

برنامه افتتاحیه باغ برعصر رومانتیک با اجرای رومئو و ژولیت تمرکز دارد و هنرمندان و شاعران بسیاری با اجراهای خود بازدید کنندگان را به عصر رومانتیک می برند. باغ کوکنهف از 22 مارس تا 13 می سال 2018 ( دوم فروردین تا 23 اردیبهشت) برای بازدید عموم قابل استفاده می باشد. این باغ سالانه بیش از یک میلیون بازدید کننده از سراسر دنیا دارد. برای اطلاعات بیشترمی توانید به سایت www.keukenhof.nl مراجعه نمایید.

منبع:
http://www.hortibiz.com/item/news/romance-in-flowers-for-keukenhof-2018/

https://en.wikipedia.org/wiki/Keukenhof